Okolie

Ak máte radi adrenalín a zábavu potom určite nezabudnite navštíviť Bobovú dráhu Veľká Rača, ktorá je najdlhšou v  strednej Európe, a na ktorej sa preveziete v letnej i v zimnej sezóne. Milovníkov športu poteší vonkajšia, ako aj krytá Lezecká stena, Bike park, Horské kolobežky, X-jump trampolína ai. v Oščadnici.
Vo vašom turistickom zozname by nemala určite chýbať ani návšteva Kalvárie s kamenným kostolom, Kaštieľ s lesoparkom, Rozhľadňa Dedovka, Kaplnka U Haladeji, nachádzajúcich sa v Oščadnici a iných atraktívnych kysuckých miest v okolí, akými sú: Trojmedzie – miesto, kde sa stretávajú tri štáty – SR, ČR a Poľska, Najvyššia hojdačka na Slovensku – Čierne, Kamenné gule Megoňky – Čadca Milošová, Hora Živčáková – pútnické miesto Turzovka, Rodný dom Jozefa Krónera – Staškov, Skanzen Vychylovka a Lesná úvraťová železnica Vychylovka – Nová Bystrica, Slovenský orloj – Stará Bystrica, ktorý je jediným orlojom na Slovensku ai.

Jar – Leto – Jeseň na Kysuciach patrí jednak fanúšikom cykloturistiky, na ktorých tu čakajú menej, či viac náročné cyklotrasy, a jednak pešej turistiky s výborne označenými lesnými cestami a chodníkmi.
Tradične chladná kysucká zima si zas čoraz viac získava srdcia mnohých domácich, ale i zahraničných stúpencov zimných športov v obľúbených lyžiarskych strediskách akými sú: Snow Paradise Veľká Rača, Športcentrum Oščadnica, Laliky Marguška ai.
Počas celej zimnej sezóny premáva priamo od chaty pravidelne denná skibusová doprava k areálu Snow Paradise „Oščadnica Dedovka Veľká Rača“.